Форма 13

03.03.2023 photo

Форма 13 - Довідка про реєстрацію місця проживання дитини, дорослої особи. Документ, який видається органом реєстрації особи за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи.

Довідку має право отримати сама особа, батьки (усиновителі), опікуни, піклувальники та особи за дорученням заявника.

Довідка надається органом реєстрації, який здійснює повноваження щодо реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання осіб у відповідній адміністративно-територіальній одиниці.

 

Форма 13 визначає де прописана конкретна особа. Відповідно при переоформленні таку довідку потрібно мати на кожного члена сім’ї

При купівлі в іпотеку для банку важливо, щоб ця довідка була не старіше семи днів, щоб перестрахувати себе від всяких маніпуляцій з пропискою.

При класичному продажі термін цієї довідки не має значення до тих пір поки не змінюється місце реєстрації особи.

 

Найближчим часом ми очікуємо можливості підтягування такої довідки через ДІЮ. В такому випадку не потрібно буде ставати в чергу в ЦНАП, їхати в іншу область, якщо довідка на руках, термін спливає, а банк затягує процес купівлі-продажу.

Це полегшить життя тим, що не треба чекати цієї довідки в ЦНАПі і купівля житла в іпотеку на краплю стане простішою і швидшою.